ŚWIĄTECZNE ODCINKI W SERIALU PRZYJACIELE

Jesienno-zimowy wieczór, cieplutka herbata, kocyk...... I CO DALEJ? Żeby stworzyć świąteczny nastrój często włączamy sezonową muzykę lub klimatyczne filmy. Ale nic w tym złego jeżeli chcemy powrócić do seriali gdzie ulubieni bohaterowie świętują. Jeżeli Przyjaciele to jeden z Twoich ulubionych seriali to chętne ułatwię Ci poszukiwania a Ty....
ZAPAL ŚWIECE, OTUL SIĘ KOCEM I PRZYWITAJ ŚWIĘTA RAZEM ZE MNĄ!

PRZYJACIELE

Jeden z moich ulubionych seriali to zdecydowanie "Przyjaciele" choć nie ukrywam, że nie od pierwszego wejrzenia się polubiliśmy to jak już się wciągnęłam oglądałam chyba 2 razy wszystkie sezony. Uwielbiam oglądać wieczorową porą zwłaszcza te odcinki kiedy możemy poczuć świąteczny klimat.

Nude Rose Cream Beauty Truth  Lies Instgram Story Zdjcie w tle dla Facebooka 1jpg

Odcinki z Bożym Narodzeniem w Tle:


- Sezon 1, Odcinek 10. Ten z małpą

W skrócie: Wszyscy nie mają randek i postanawiają zawrzeć pakt, aby świętować Nowy Rok bez osób towarzyszących. Ross jest jedynym, który spełnia tę obietnicę. Potem wszystko idzie źle, przyjaciele świętują sami, a Joey całuje Chandlera o północy. W tle serialu widzimy już padający śnieg za oknem i przystrojone mieszkanie Moniki i Rachel a i piękną choinkę w kawiarni Central Perk.

one with monkeyjpg

- Sezon 2, Odcinek. 9. Ten z tatą Phoebe

W skrócie: Phoebe rozpoznaje swojego ojca w jednym z zastępczych ramek na zdjęcia. Przyjaciele mówią jej, że to tylko przypadkowy model. Phoebe pyta o to swoją babcię i po kilku kłamstwach otrzymuje adres swojego prawdziwego taty. Joey i Chandler idą z nią jako wsparcie moralne. Ale Phoebe nie ma dość odwagi, by spotkać się z ojcem, kończy w samochodzie obok jego domu.
Elementy świąteczne: Dziewczyny dekorujące pierniczki i strojące choinkę, Monika pichci ciasta. Impreza "Hawajsko-Świąteczna" z powodu zepsutego grzejnika i oryginalne prezenty ze stacji benzynowej od Joe'ya i Chandler'a: Rachel - wycieraczki i zapach samochodowy, Phoebe - nakładki sanitarne z łazienki, Monika - Prążkowane dla jej rozkoszy ;)  , Ross - Cola i Lemoniada.

2 e 10jpg


- Sezon 3, Odcinek 10. Ten, w którym Rachel odchodzi

W skrócie: Rachel zdaje sobie sprawę, że nienawidzi swojej pracy. Miało to być tymczasowe, ale już od ponad dwóch lat serwuje kawę. Chandler i Joey mówią jej, że musi odejść, a ona to robi. Joey sprzedaje choinki, a Phoebe denerwuje się, gdy dowiaduje się, że stare drzewa lądują w helikopterze. Ross przypadkowo łamie nogę harcerce i próbuje to naprawić. Podejmuje wyzwanie sprzedania największej ilości ciasteczek, aby wysłać harcerkę na obóz kosmiczny. Monika nie może się powstrzymać od tych pyszności a biorąc pod uwagę jej przeszłość to lekko niebezpieczne.

4f97319a498568f0aa9143bcb7d31a37png

- Sezon 4, Odcinek 10. Ten z dziewczyną z Poughkeepsie

W skrócie: Ross poznaje cudowną dziewczynę, ale mieszka dwie godziny drogi od miasta. Walka jest prawdziwa. Rozdarty między dziewczyną z Poughkeepsie a dziewczyną, która jest mniej urocza, ale mieszka niedaleko, zasypia w pociągu i budzi się w Kanadzie. Chandler umawia Rachel na randkę z jednym ze swoich współpracowników. Monica pracuje w restauracji, w której wszyscy jej nienawidzą. Joey postanawia pomóc i każe jej go zatrudnić, aby mogła go zwolnić i dać nauczkę reszcie załogi. W świąteczny klimat mogą nas wprawić świąteczne dekoracje w Central Perk'u i w mieszkaniu dziewczyn.
girl fromjpg

Na szczególną uwagę zasługuje piosenka skomponowana przez Phoebe:

"Went to the store, sat on Santa's lap
Asked him to bring my friends all kinds of crap
He said, all you need is to write them a song
Now you haven't heard it yet, so don't try to sing along
So don't sing along Monica, Monica, have a happy Hanukkah
Saw Santa Claus, he said hello to Ross
And please tell Joey Christmas will be snowy
And Rachel and Chandler @!$$^%^U&%$#@!^


Happy holidays everybody!"


phoebejpg


- Sezon 5, Odcinek 10. Ten z nieodpowiednią siostrą .


W skrócie: Phoebe zgłasza się na ochotnika do zbierania pieniędzy dla biednych przed świętami Bożego Narodzenia i dostaje miejsce u Macy's. Tylko niektórzy ludzie nie mają w sobie dużo świątecznego ducha i mylą jej wiadro na datki z popielniczką lub słoikiem na drobne. Ross chce, aby Joey napisał scenariusz do swojego filmu, ale Joey chce tylko bawić się z Chandlerem „Fire Ball!”, nową grą, którą wymyślili. Rachel spotyka się z Dannym, ich sąsiadem, i czuje się bardzo nieswojo, gdy dowiaduje się, jak bardzo Danny jest blisko ze swoją siostrą.

friends-phoeobe-volunteeringjpg

- Sezon 6, Odcinek 10. Sylwester „Ten z kołysaniem” .


W skrócie: Joey spotyka się ze swoją gorącą współlokatorką tancerką i ma nadzieję, że pocałuje ją o północy. Monica i Ross żyją swoim marzeniem — zostają zaproszeni do programu Dicka Clarka. Rachel, Phoebe i Chandler są kompletnie zestresowani tym, co kupić Monice na święta i przeszukują jej mieszkanie w poszukiwaniu prezentów, które dla nich przygotowała.
Ubieranie choinki przez wszystkich jest takie urocze a w Central Perk'u są coraz piękniejsze ozdoby.

907e4810ba93b257d4791ed971d3d6cfgif


- Sezon 7, Odcinek 10. Ten ze świątecznym pancernikiem .

W skrócie: Można śmiało powiedzieć, że jest to jeden z najbardziej zapamiętanych odcinków serialu. Świąteczny pancernik, Superman i Święty Mikołaj przychodzą, aby życzyć małemu Benowi wesołych świąt. Phoebe próbuje nakłonić Rachel do powrotu do niej. I zamiast o tym mówić (bo gdzie jest w tym zabawa, prawda?), obsypuje Joeya szalonymi prezentami (perkusja, tarantula), żeby Rachel chciała się wyprowadzić.


christmas friendsjpg

- Sezon 8, Odcinek 11. Ten z przerażającą kartą świąteczną .

W skrócie: Chandler i Monica muszą poradzić sobie z szefem Chandlera, który przeżywa rozwód. Ross denerwuje się, gdy jego nowa dziewczyna chce wysłać wspólne kartki świąteczne.

8e11 2jpg


- Sezon 9, Odcinek 10. Ten ze Świętami Bożego Narodzenia w Tulsie .

W skrócie: Chandler przyjechał do Tulsy do pracy i musi przepracować święta. Współczuje swoim współpracownikom i odsyła ich do domów, aby byli z rodzinami w Wigilię. A potem rzuca pracę i też wraca do domu na święta. Wszyscy bardzo się cieszą i spędzają wspólnie święta.3 e 10jpg

Jeżeli lubisz również takie seriale jak: Jak poznałem Waszą Matkę, Dynastia, Plotkara, Gilmore Girls to Twoje ulubione seriale to czekaj na kolejny post w którym zbiorę dla Ciebie wszystkie świąteczne odcinki.